Epub.pl / Książki / Książki dla młodzieży / Poradniki / Dom i ogród / Rośliny które udomowiły człowieka
Okładka: Rośliny które udomowiły człowieka

Rośliny które udomowiły człowieka

Wydawca: Replika

Autor Roślin, które udomowiły człowieka, Jarosław Molenda, pisarz, dziennikarz, podróżnik zabiera nas na wyprawę, której celem jest dotarcie tam, gdzie żyją ludzie praktycznie uzależnieni od jednego gatunku rośliny. Każdy rozdział jego książki to opowieść o konkretnych przedstawicielach flory i związanych z nimi legendach, a także przyziemnych troskach ich "opiekunów".

Gdzie kupić: ebook, audiobook
Epub, Mobi, PDF, MP3

Autor Roślin, które udomowiły człowieka, Jarosław Molenda, pisarz, dziennikarz, podróżnik zabiera nas na wyprawę, której celem jest dotarcie tam, gdzie żyją ludzie praktycznie uzależnieni od jednego gatunku rośliny.

Każdy rozdział jego książki to opowieść o konkretnych przedstawicielach flory i związanych z nimi legendach, a także przyziemnych troskach ich "opiekunów".

"Rośliny, które udomowiły człowieka" wyjaśni m.in.:

- jaki olej ma więcej zalet niż osławiona oliwa

- które drzewo ma korę przypominającą skórę Godzilli

- jak zrobić czekoladę bez kakao

- czy wodą kokosową można zastąpić kroplówkę

- gdzie powstaje najlepszy olejek różany na świecie

- co nazywano szparagami baroku

Przy okazji autor zgłębi kilka związanych z omawianymi roślinami zagadek, na przykład to:

- że Kolumb nie urodził się w Genui, ale był handlarzem mastyksu z Chios

- co królik ma wspólnego z kacem

- że Bretończycy mieli swojego "Titanica"

Jarosław Molenda jest jedną z najwybitniejszych postaci literatury łączącej historię z przygodą. To poszukiwacz prawdy w zamierzchłej historii i człowiek uwalniający dzieje ludzkości z oków tajemnic.

Agata Kosmalska, redaktor naczelna magazynu "Dookoła Świata"

Molenda skrupulatnie odtwarza realia epoki, nie przestając być przy tym interesującym opowiadaczem.

Damian Gajda, "Bluszcz"

Jarosław Molenda, absolwent Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM w Poznaniu, członek South American Explorers, współodkrywca prekolumbijskich ruin w Peru, w ciągu ćwierć wieku odwiedził cztery kontynenty i kilkadziesiąt krajów. Autor wielu książek, zajmuje się szeroko rozumianą publicystyką podróżniczą, popularnonaukową i historyczną.

Dodatkowe informacje

Kategoria: Dom i ogród
Wydawca: Replika
Data pierwszego wydania: 1 stycznia 2015
Liczba stron: 320
Tytuł oryginalny: Rośliny które udomowiły człowieka
ISBN: 978-83-7674-477-3
Okładka: Miękka
Wydanie: 1

Reklama

Komentarze i recenzje

Brak ocen, komentarzy i recenzji.

Zaloguj się, aby dodać komentarz lub ocenę.

Inne książki autora

Inne książki w tej kategorii


Reklama