Nowe rozszerzone wydanie bestsellerowego poradnika
JAK OBUDZIĆ W SOBIE DOJRZAŁEGO DOROSŁEGO?
Jak żyć dobrze? Kiedy sięgać po wolność, a jednocześnie zachowywać się odpowiedzialnie? Jak godzić się z tym, czego nie mamy, i doceniać to, czym jesteśmy szczodrze obdarzeni? Często pytamy i szukamy odpowiedzi, gubiąc się w natłoku teorii, praktyk i psychologicznych nowinek. Joanna Flis – konkretnie, ale z wyczuciem i mądrze, bez dalekich od rzeczywistości teorii – mówi, że najlepiej żyć po dorosłemu. O tym, co to w praktyce znaczy i jak po dorosłemu mierzyć się z mniejszymi i większymi wyzwaniami codzienności, pisze w swoim poradniku, który postawi nas na nogi – tu i teraz.
Dodatkowy niepublikowany wcześniej rozdział jest o ważnych pytaniach, do których prowadzi nas dojrzałość – po co żyjemy i co jest dla nas ważne. Co oznacza stawianie sobie pytań o sens życia. Jakie emocje towarzyszą jego poszukiwaniom? W jaki sposób kryzysowe momenty stają się przełomowe?
Joanna Flis – psycholożka, certyfikowana psychoterapeutka uzależnień i współuzależnienia, psychoterapeutka systemowa w procesie certyfikacji. Badaczka związana z Uniwersytetem Szczecińskim. Pedagożka i ekspertka ds. e-uzależnień. Autorka książek: Współuzależnieni. Jak zatroszczyć się o siebie i budować zdrowe relacje z osobami uzależnionymi oraz Co ze mną nie tak? O życiu w dysfunkcyjnym domu, środowisku, w Polsce i o tym, jak sobie z tym (nie) radzimy. Autorka podcastu „Madame Monday – po dorosłemu”. Ekspertka w zakresie dojrzałości, dojrzałego przywództwa. Mówczyni TEDx. Zaangażowana jest w projekt „Młode Głowy” realizowany przez Fundację Unaweza Martyny Wojciechowskiej.
Nie wystarczy być dorosłym, żeby być dojrzałym. I o tym jest ta książka. Joanna Flis pokazuje – odwołując się czasem do badań naukowych, czasem do praktyki psychoterapeutycznej, a czasem do doświadczeń z własnego życia – różne aspekty dojrzałości. Konfrontuje nas z kulturowymi pułapkami XXI wieku i podpowiada, jak zrozumieć siebie i jak pracować nad własnym rozwojem. Analizuje także, jaką trucizną – dla nadawcy i dla adresata – może być hejt czy pogarda. Śmiało też podejmuje wątki, zdawałoby się, niemodne: pisze o duchowości, o moralności, o samotności. A czytelniczkom i czytelnikom pokazuje, poprzez konkretne zadania i ćwiczenia, jak zmierzać ku dojrzałości. Dzięki tej książce to pojęcie przestaje być sloganem psychologicznym, a staje się konkretnym wyzwaniem i zadaniem dla każdego z nas.
Bogdan de Barbaro, psychiatra i psychoterapeuta
Dodaj pierwszą recenzję “Po dorosłemu. Madame Monday wyd. 2025”