Potęga Scheiblerów. Imperium

Potęga Scheiblerów. Imperium

Autorzy: Marcin Gawryszczak , Małgorzata Laurentowicz-Granas

Wydawca: KSIĘŻY MŁYN DOM WYDAWNICZY MICHAŁ KOLIŃSKI

Księży Młyn i okolica – dawniej prawdziwe imperium stworzone przez Karola Scheiblera, właściciela największej fabryki włókienniczej w mieście, i jego następców.
Na tym kilkudziesięciohektarowym obszarze znajdziemy fabryki, wille i pałace, domy mieszkalne, szpitale, szkoły.Transport w ramach kompleksu zapewniała własna bocznica kolejowa, która połączona z siecią kolejową umożliwiała zarówno szybkie dostawy surowców, jak i ekspedycję wyprodukowanych wyrobów.

Małgorzata Laurentowicz-Granas i Marcin Gawryszczak omawiają również dzieje Zakładów Przemysłu Bawełnianego im.

Gdzie kupić książkę, ebook, audiobook? Epub, Mobi, PDF, MP3

Księży Młyn i okolica – dawniej prawdziwe imperium stworzone przez Karola Scheiblera, właściciela największej fabryki włókienniczej w mieście, i jego następców.
Na tym kilkudziesięciohektarowym obszarze znajdziemy fabryki, wille i pałace, domy mieszkalne, szpitale, szkoły. Transport w ramach kompleksu zapewniała własna bocznica kolejowa, która połączona z siecią kolejową umożliwiała zarówno szybkie dostawy surowców, jak i ekspedycję wyprodukowanych wyrobów.

Małgorzata Laurentowicz-Granas i Marcin Gawryszczak omawiają również dzieje Zakładów Przemysłu Bawełnianego im. Obrońców Pokoju „Uniontex”, które w okresie powojennym kontynuowały działalność koncernu Karola Scheiblera.
Autorzy na bazie dotychczasowych badań naukowych i wielu publikacji w sposób przystępny przedstawiają architekturę, historię, przeznaczenie poszczególnych obiektów oraz rewitalizację dawnego imperium.

Dodatkowe informacje

Historia Powszechna
1 stycznia 2024
212
Potęga Scheiblerów. Imperium
978-83-7729-574-8
Twarda
1

Komentarze i rencenzje

Brak ocen, komentarzy i recenzji.

Chcesz dodać komentarz lub ocenę?

Aby dodawać komentarze i oceny, musisz być zalogowany.