Światowy bestseller wreszcie przetłumaczony na język polski!
Udawanie normalnej. Życie z zespołem Aspergera (zaburzeniami ze spektrum autyzmu) to książka napisana przez osobę zmagającą się z zespołem Aspergera. Autorka opowiada o szczęśliwym dzieciństwie, pełnym wyrozumiałej postawy rodziców, wchodzeniu w dorosłość, zmaganiu się z barierami społecznymi w trakcie studiów i poszukiwaniami pracy. Opisuje, co to znaczy być żoną i matką z ZA. Przyznaje, jaką ulgą była dla niej diagnoza, którą otrzymała już jako dorosła kobieta, i dzięki której inaczej zaczęła postrzegać swoje życie i wreszcie zaakceptowała swoją odmienność.
(…) Inność to dar do tej pory nieodkryty, może niezauważany w społeczeństwie ? to ogromny potencjał tkwiący w odmiennym spojrzeniu (często niekonwencjonalnym, nieobarczonym schematem, niezrozumiałymi stereotypami i uwarunkowaniami). W takim wymiarze publikacja ta ma charakter poznawczy i pozwala na kształtowanie nowych perspektyw widzenia zaburzeń.
Z recenzji prof. dr. hab. Jacka Błeszyńskiego
Udawanie normalnej… to:
? spojrzenie na świat oczami osoby z ZA, dzięki któremu łatwiej zrozumieć i zaakceptować nietypowe cechy i zachowania osób z zespołem Aspergera,
? wspaniałe świadectwo bycia innym, dające pozytywną energię dzięki samoakceptacji swojej wyjątkowości,
? bogaty poradnik dla osób z ZA, pełen przydatnych rad, ułatwiających odnalezienie się w codzienności,
? doskonała propozycja dla osób, które chcą poznać, czym jest zespół Aspergera, zwłaszcza dla rodziców dzieci z ZA, logopedów, terapeutów i nauczycieli; osobny rozdział dedykowany jest pracodawcom.
Fragment książki:
Słowa: ?Tak, ma pani zespół Aspergera? dały mi nadzieję i natychmiast wyeliminowały narastający strach, że tracę zdrowe zmysły. (…) Próbowałam grać w naśladowanie innych i zbyt często się potykałam. Nie mogę się wypowiadać w imieniu innych osób z zespołem Aspergera, ale proponuję, by każdy wziął pod uwagę własną intuicję, trudności i mocne strony i sam zadecydował, jak dużą część układu nerwowego i jak wiele zachowań ma chęć i zdolność zmienić.
Patronat:
Polski Związek Logopedów, Fundacja Prodeste, blog Dziewczyna w spektrum, blog Asperger i życie z zespołem Aspergera.
Dodaj pierwszą recenzję “Udawanie normalnej. Życie z zespołem Aspergera (zaburzeniami ze spektrum autyzmu)”