Recenzowana praca jest jedną z pierwszych poświęconych w sposób kompleksowy tej grupie instrumentów finansowych. Dotychczas były one omawiane w ramach szerszych opracowań poświęconych także innym rodzajom walorów rynkowych. Tymczasem instrumenty dłużne tworzą grupę w wyraźnie wyodrębnionych cechach, a wzrost ich znaczenia w okresie zaburzeń na rynku finansowym zachęca do ich dokładniejszej analizy.
(…) Rozwój tej grupy instrumentów oraz zmiany w zakresie odnoszących się do nich regulacji normatywnych wymaga aktualizacji terminologii, wprowadzenia nowych typologii, a przede wszystkim wskazania na poszerzające się obszary gospodarczego zastosowania.
(…) Zawiera znaczny zasób informacji dotyczących instrumentów dłużnych stosowanych na polskim rynku finansowym i powinna znaleźć zainteresowanie nauczycieli akademickich i studentów kierunków ekonomicznych, a także pracowników instytucji i przedsiębiorstw poszukujących dostępu do kapitału za pośrednictwem emisji tego typu walorów oraz inwestorów kapitałowych. Prof. dr hab. Jerzy Węcławski Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Dodaj pierwszą recenzję “Instrumenty dłużne w gospodarce”