Poradnik dla rodziców, którzy chcą zapewnić swoim dzieciom życiowy sukces i szczęście.
Kompetentny, klarownie napisany poradnik dla rodziców, którzy chcą zapewnić swoim dzieciom życiowy sukces i szczęście. Autorki tej książki pokazują, że wychowanie zakorzenione w chrześcijańskiej wizji świata i człowieka jest znakomitą alternatywą wobec modnych obecnie, agresywnie promowanych przez media tendencji wychowawczych. Ono się naprawdę sprawdza, czego dowodem może być chociażby ogromne zainteresowanie chrześcijańskimi placówkami oświatowymi. Nawet niewierzący rodzice szukają takich miejsc, by ich dziecko dorastało w zdrowej atmosferze, przestrzegając norm moralnych, ponieważ czują, że konsekwencją takiego wychowania – podjętego na serio – jest życiowy sukces i szczęście.
W tej książce znajdziesz podstawowe zasady, na których jest oparte chrześcijańskie wychowanie, krytyczną analizę idei wychowawczych, z którymi mamy do czynienia w przestrzeni społecznej, oraz mnóstwo praktycznych porad, w tym dotyczących zagrożeń, jakie czyhają obecnie na nasze dzieci. Dzięki lekturze tej książki dowiesz się m.in. jak:
uczyć dzieci szacunku
kształtować i rozwijać zdrową tożsamości płciową dziecka
chronić dzieci przed działaniem reklam
nauczyć dziecko myśleć krytycznie
przeciwdziałać seksualizacji dzieci
uczyć dziecko wyznaczania granic
budować wiarę dziecka
nauczyć dzieci odpowiedzialnego korzystania z mediów
uczyć dzieci poruszania się w świecie wirtualnym
zapobiegać ryzykownym zachowaniom naszych dzieci w Internecie
uczyć dziecko przyjaźni
radzić sobie, kiedy ponoszą nas nerwy w relacjach z dziećmi
samowychowywać siebie jako rodzica
Bogna Białecka jest psychologiem, autorką wielu książek o psychologii dziecka i rodziny, prezesem Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii, matką czworga dzieci.
Beata Nadolna jest nauczycielem i pedagogiem, dyrektorem Przedszkola im. Św. Aniołów Stróżów, autorką książek o wychowaniu przedszkolaków, matką dwóch dorosłych córek.
Dodaj pierwszą recenzję “Miłość i autorytet. Jak wychowywać dzieci po chrześcijańsku i ustrzec je przed zagrożeniami”