W książce w zwarty i wyczerpujący sposób przedstawiono szczególną formę zastępstwa procesowego strony w postępowaniu karnym na etapie sporządzania i podpisywania subsydiarnego aktu oskarżenia, apelacji od wyroku sądu okręgowego, kasacji, wniosku o wznowienie postępowania oraz skargi przeciwkasatoryjnej. Omówiono tę instytucję na przedpolu procesu karnego, w procesie karnym, a także w wybranych postępowaniach dyscyplinarnych zawodów prawniczych, gdzie przepisy ustawy karnoprocesowej stosuje się odpowiednio. Ważną część rozważań stanowi również kwestia możliwości zwolnienia się przez obrońcę albo pełnomocnika ad hoc wyznaczonego z urzędu z obowiązku sporządzenia i podpisania pism objętych przymusem.
Przymus adwokacko-radcowski ? zagadnienie istotne z punktu widzenia rzetelnego procesu karnego ? zostało ocenione pod kątem zgodności z prawami do sądu, do obrony oraz wolności osobistej.
Adresaci:
Książka będzie cenną lekturą nie tylko dla świadczących pomoc prawną adwokatów i radców prawnych, lecz także dla sędziów, prokuratorów oraz pracowników naukowych i studentów.
Dodaj pierwszą recenzję “Przymus adwokacko-radcowski w polskim procesie karnym”