NOWY, INTRYGUJĄCY GŁOS LITERATURY IZRAELSKIEJ
Autor „Jerozolimskiej plaży” stara się szukać i odnajduje ślady człowieczeństwa i czułości w miejscach zupełnie zaskakujących.
ETGAR KERET
Smutne i zabawne, a przy tym niebywale mądre i prawdziwe.
AMOS OZ
Gefen to prawdopodobnie najlepszy izraelski autor opowiadań od czasów Etgara Kereta.
AYELET GUNDAR-GOSHEN
A może by tak, jak Michael, rzucić wszystko i zamieszkać w Berlinie? Kuszące, zwłaszcza, że w czasach Instagrama nie musisz nawet ruszać się z Izraela. Każdy się nabierze. Ale czy na pewno?
Jeśli nie Berlin, to może spróbuj zostać budowniczym snów? Gorzej, jeśli uwikłasz się w sieć koszmarów, jak Bruno. A skoro dręczą cię pytania bez odpowiedzi, szukasz swojej pasji i nie wiesz, kim chcesz zostać, kiedy dorośniesz – zapisz się na szkolenie zorganizowane przez firmę „Sens Życia” Sp. z o.o. To twoja szansa, by zostać szczęśliwym człowiekiem! Albo nie.
Oto zdumiewający świat opowiadań Iddo Gefena. Te brawurowe historie, które dzieją się na granicy rzeczywistości realnej i wirtualnej, poruszają i zaskakują. I choć technologie i sztuczna inteligencja zdają się tutaj mieć receptę na wszystko, szybko okazuje się, że ludzkie potrzeby i emocje są niezmienne. Nic nie zastąpi zwykłego spojrzenia prosto w oczy drugiemu człowiekowi. To od niego zaczyna się przyszłość.
Gefen wyjątkowo zręcznie łączy błyskotliwy humor z filozoficznym zacięciem i z czułością opisuje ludzką naturę, dostrzegając wszystkie jej sprzeczności i śmiesznostki. Jego niezwykły talent docenili jurorzy nagród literackich w Izraelu i USA, należy do najbardziej docenianych izraelskich debiutantów.
PRAWA DO EKRANIZACJI KUPIONE M.IN. PRZEZ STUDIO PRODUCENCKIE RYANA GOSLINGA.
Iddo Gefen – urodzony w 1992 roku w Izraelu. Laureat Nagrody przyznawanej przez Ministra Kultury Izraela i stypendium „Parasdes” przyznawanego młodym twórcom literatury. Na co dzień pracuje naukowo na Uniwersytecie Kolumbii, gdzie bada relacje między storytellingiem i rozumieniem narracji, a pamięcią i umysłem.Anna Halbersztat
Dodaj pierwszą recenzję “Jerozolimska plaża”