Sztuka rozstania

Sztuka rozstania to nurt prawno-psychologiczny, zgodnie z którym rozstające się pary skupiają swoją uwagę na świadomości prawnej. W oparciu o świadomość prawną oraz życiową konstruują swoje stanowisko w sprawie, które bardzo często prowadzi do zawarcia porozumienia. W związku z tym, twórca tego nurtu adwokat Honorata…

  • Autor: Honorata Janik- Skowrońska
  • Ilość stron: 226
  • Tytuł oryginału: Sztuka rozstania- kiedy prawo idzie w parze z psychologią
  • Wydawnictwo: Self Publishing
  • Numer ISBN: 9788395691102
  • Data wydania: 2020-04-30

Sztuka rozstania to nurt prawno-psychologiczny, zgodnie z którym rozstające się pary skupiają swoją uwagę na świadomości prawnej. W oparciu o świadomość prawną oraz życiową konstruują swoje stanowisko w sprawie, które bardzo często prowadzi do zawarcia porozumienia.

W związku z tym, twórca tego nurtu adwokat Honorata Janik- Skowrońska ? opierając się na kilkunastoletnim doświadczeniu pracy z rozstającymi się parami napisała książkę pt. Sztuka rozstania. Książka ta jest taką ?biblią? rozstających się osób. Poszczególne rozdziały korespondują ze sobą, ale też mogą być czytane oddzielnie. Każdy z rozdziałów daje Ci odrębną wartość. Wprowadza do Twojego życia wiedzę i skłania do głębokiej refleksji.

Z książki dowiesz się, czym jest świadomość prawna. Jakie są prawa Twoje i Twoich dzieci. Dlaczego warto uwrażliwiać dzieci na znajomość prawa od najmłodszych lat.

Dowiesz się również czym jest alienacja rodzicielska i co zrobić, żeby nie krzywdzić w ten sposób swojego dziecka. Jeżeli jesteś ofiarą alienacji rodzicielskiej, poznasz mechanizmy jej działania i metody radzenia sobie nią.

Dowiesz się w jaki sposób przygotować się do negocjacji i jak negocjować, żeby zawrzeć porozumienie. W książce zawarte są konkretne ćwiczenia i formularze, które pomogą ustalić istotę sporu i przejść przez proces negocjacji. W książce zawarty jest przykład porozumienia rodzicielskiego wraz z omówieniem.

Dodatkowo opisane są modele sprawowania opieki przez rodziców po rozstaniu. Omówiony jest model opieki współdzielonej, w którym każdy z rodziców pełni rolę opiekuńczą i wychowawczą dla swojego dziecka, a nie tylko jest weekendowym rodzicem.
?
W książce szczegółowo zostały omówione zmiany społeczne, które zaszły na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat i aktualne, przystające do tych zmian rozwiązania prawne. Dotyczą one sposobu sprawowania opieki nad dzieckiem, aspektów władzy rodzicielskiej i praw i obowiązków rodziców.

W przypadku, kiedy nie udałoby się dojść do porozumienia, lub porozumienie byłoby częściowe ? wówczas można sięgnąć do ostatniego rozdziału książki ? w którym autorka poświęca uwagę procesowi sądowemu. Wskazuje jak się do niego przygotować, czym jest strategia procesowa, czy jak wybrać dobrego adwokata.

Oceny czytelników

Ta publikacja nie ma jeszcze ocen.

Dodaj pierwszą recenzję “Sztuka rozstania”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *