Kapitał społeczny. Teoria przestrzeni międzyludzkiej

Jesteśmy tym, co otrzymaliśmy od innych, których spotkaliśmy w życiu. Teza II Klucz do dobrobytu i szczęścia społeczeństwa leży w pozytywnych relacjach społecznych, w dobrej przestrzeni międzyludzkiej i gęstej przestrzeni moralnej. Teza VIII PIERWSZA W NASZEJ LITERATURZE GŁĘBOKA ANALIZA KAPITAŁU SPOŁECZNEGO. Autor udowadnia, że zarówno…

  • Autor: Piotr Sztompka
  • Ilość stron: 384
  • Tytuł oryginału: Kapitał społeczny. Teoria przestrzeni międzyludzkiej
  • Wydawnictwo: Znak Horyzont
  • Numer ISBN: 9788324034604
  • Data wydania: 2016-01-01

Jesteśmy tym, co otrzymaliśmy od innych, których spotkaliśmy w życiu.

Teza II

Klucz do dobrobytu i szczęścia społeczeństwa leży w pozytywnych relacjach społecznych, w dobrej przestrzeni międzyludzkiej i gęstej przestrzeni moralnej.

Teza VIII

PIERWSZA W NASZEJ LITERATURZE GŁĘBOKA ANALIZA
KAPITAŁU SPOŁECZNEGO.

Autor udowadnia, że zarówno wzrost gospodarczy, jak i skuteczność polityki zależą w dużej mierze od stanu relacji międzyludzkich, zwłaszcza moralnych, takich jak: zaufanie, lojalność, wzajemność, solidarność, szacunek i sprawiedliwość. Tak rozumiany kapitał moralny to ciągle najsłabsze ogniwo naszego rozwoju. Odbudowa kapitału moralnego przez rozumne organizowanie i doskonalenie przestrzeni międzyludzkiej to pilne zadanie na najbliższą przyszłość.

Kapitał społeczny to lektura obowiązkowa dla polityków, publicystów i odpowiedzialnych obywateli, którzy nie chcą być tylko pasażerami na gapę, ale aktywnymi twórcami naszej państwowej wspólnoty.

Oceny czytelników

Ta publikacja nie ma jeszcze ocen.

Dodaj pierwszą recenzję “Kapitał społeczny. Teoria przestrzeni międzyludzkiej”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *