Tam gdzie byłam meksyk ameryka środkowa karaiby
Autor: Elżbieta Dzikowska
Wydawca: Bernardinum
"Tam, gdzie byłam" to książka wyjątkowa. To - jak stwierdza sama Autorka - "przewodnik po życiu osobistym i związanym z nim tak nierozłącznie życiem zawodowym". Czyli podróżnicza biografia, do tego ilustrowana unikalnymi zdjęciami autorstwa Elżbiety Dzikowskiej, w większości jeszcze nie publikowanymi.
"Tam, gdzie byłam" to książka wyjątkowa. To - jak stwierdza sama Autorka - "przewodnik po życiu osobistym i związanym z nim tak nierozłącznie życiem zawodowym". Czyli podróżnicza biografia, do tego ilustrowana unikalnymi zdjęciami autorstwa Elżbiety Dzikowskiej, w większości jeszcze nie publikowanymi. To opowieść o trudnym dzieciństwie i szalonej młodości, o fascynacji Ameryką Łacińską, a przede wszystkim - o licznych wyjazdach, poznawaniu niezwykłych miejsc i ciekawych ludzi.
Autorka wspomina swoje podróże służbowe i pisanie artykułów dla czasopisma "Kontynenty", ale również - a może głównie - wyjazdy z mężem Tonym Halikiem i wspólne tworzenie telewizyjnych programów podróżniczych z cyklu "Pieprz i wanilia". Tak więc ta książka to trochę sentymentów, trochę historii, trochę geografii, w której barwne opisy przeplatają się z anegdotami, co sprawia, że czyta się ją z niesłabnącym zaciekawieniem.
Dodatkowe informacje
Komentarze i rencenzje
Brak ocen, komentarzy i recenzji.
Chcesz dodać komentarz lub ocenę?
Aby dodawać komentarze i oceny, musisz być zalogowany.