Epub.pl / Książki / Biografie, reportaż i literatura faktu / Dzienniki, wspomnienia / Na marginesie Manhattanu. Radość, śmierć i Joan Didion. Wspomnienie
Okładka: Na marginesie Manhattanu. Radość, śmierć i Joan Didion. Wspomnienie

Na marginesie Manhattanu. Radość, śmierć i Joan Didion. Wspomnienie

Wydawca: Grupa Wydawnicza Relacja

Hipnotyzująca relacja z wchodzenia w dojrzałe życie u boku legendy – Joan Didion.Poruszający portret spotkania dwóch Ameryk: przedstawicielki wielkomiejskiej elity intelektualnej i młodego pisarza z niższej klasy średniej, pragnącego odnaleźć własny głos i własne miejsce w życiu.

W wieku dwudziestu kilku lat Cory Leadbeater desperacko próbuje napisać coś wielkiego.Otrzymuje szansę pracy dla znanej pisarki, której tożsamość początkowo pozostawała tajemnicą.Od burzliwego dzieciństwa szukał schronienia w literaturze, a teraz został osobistym asystentem jednej z największych ikon literackich – Joan Didion.

Przez dziewięć lat funkcjonował w świecie, do którego inaczej nie mógłby się dostać.

Gdzie kupić: ebook, audiobook
Epub, Mobi, PDF, MP3

Hipnotyzująca relacja z wchodzenia w dojrzałe życie u boku legendy – Joan Didion. Poruszający portret spotkania dwóch Ameryk: przedstawicielki wielkomiejskiej elity intelektualnej i młodego pisarza z niższej klasy średniej, pragnącego odnaleźć własny głos i własne miejsce w życiu.

W wieku dwudziestu kilku lat Cory Leadbeater desperacko próbuje napisać coś wielkiego. Otrzymuje szansę pracy dla znanej pisarki, której tożsamość początkowo pozostawała tajemnicą. Od burzliwego dzieciństwa szukał schronienia w literaturze, a teraz został osobistym asystentem jednej z największych ikon literackich – Joan Didion.

Przez dziewięć lat funkcjonował w świecie, do którego inaczej nie mógłby się dostać. Razem z Didion recytowali poezję o poranku, jadali z sędziami Sądu Najwyższego, uczestniczyli w wernisażach, a po kolacji palili po jednym papierosie.

Jednocześnie w życiu Leadbeatera nadal istnieje jego rodzinne Jersey City. Ojciec, który za swoje machlojki trafia wreszcie do więzienia. Bezradna matka i bracia, od których Cory coraz bardziej się oddala. Po śmierci najbliższego przyjaciela Cory powoli osuwa się w otchłań kryzysu, depresji i uzależnień. W tym wszystkim wciąż wierzy, że kiedyś napisze powieść, która potwierdzi jego literacką wartość.

„Na marginesie Manhattanu” to mistrzowsko napisana opowieść o nierównościach społecznych, rodzinnych traumach, stracie i twórczej pasji. Pełna życia i tęsknoty stanowi poruszający hołd dla Joan Didion oraz świadectwo relacji, które pomagają nam odnaleźć sens w nieustającej pogoni za życiem wartym przeżycia.

Dodatkowe informacje

Kategoria: Dzienniki, wspomnienia
Wydawca: Grupa Wydawnicza Relacja
Data pierwszego wydania: 1 stycznia 2025
Liczba stron: 208
Tytuł oryginalny: Na marginesie Manhattanu. Radość, śmierć i Joan Didion. Wspomnienie
Tłumaczenie: Anna Dzierzgowska
ISBN: 978-83-68227-72-7
Język: pl
Okładka: Miękka ze skrzydełkami
Wydanie: 1

Reklama

Komentarze i recenzje

Brak ocen, komentarzy i recenzji.

Zaloguj się, aby dodać komentarz lub ocenę.

Inne książki autora

Brak innych książek tego autora.

Inne książki w tej kategorii


Reklama