Za czwartym razem zatonęliśmy

Za czwartym razem zatonęliśmy

Autor: Sally Hayden

Wydawca: Post FACTUM

Najlepsza książka polityczna 2022 według „Financial Times”, najlepsza książka literatury faktu 2022 według „Kirkusa”, najlepsza książka 2022 według „New Yorkera” oraz zdobywczyni wielu innych nagród! Sally Hayden pokazuje, jak zachodni świat odwrócił się od imigrantów, pozostawiając ich samych w obliczu jednego z najbardziej niszczycielskich kryzysów humanitarnych w historii.

Gdzie kupić książkę, ebook, audiobook? Epub, Mobi, PDF, MP3

Najlepsza książka polityczna 2022 według „Financial Times”, najlepsza książka literatury faktu 2022 według „Kirkusa”, najlepsza książka 2022 według „New Yorkera” oraz zdobywczyni wielu innych nagród!

Sally Hayden pokazuje, jak zachodni świat odwrócił się od imigrantów, pozostawiając ich samych w obliczu jednego z najbardziej niszczycielskich kryzysów humanitarnych w historii. To wstrząsający opis kryzysu migracyjnego w Afryce Północnej, będący przełomowym dziełem dziennikarstwa śledczego. Reportaż opiera się na wywiadach z uchodźcami i migrantami, którzy próbowali przedostać się do Europy i utknęli w Libii, gdy UE zaczęła finansować przechwytywania w 2017 roku. To także intymny portret życia więźniów, opowieść o tym, jak uchodźcy i migranci przetrzymywani przez lata w zamknięciu wspierają się w najtrudniejszych chwilach i dokonują drobnych aktów oporu, aby przetrwać w systemie, który chce, by ucichli i zniknęli.

Dodatkowe informacje

Literatura faktu
1 stycznia 2024
560
Za czwartym razem zatonęliśmy
Przemysław Hejmej
978-83-8230-795-5
Miękka ze skrzydełkami
1

Komentarze i rencenzje

Brak ocen, komentarzy i recenzji.

Chcesz dodać komentarz lub ocenę?

Aby dodawać komentarze i oceny, musisz być zalogowany.