Samochody osobowe wytwarzane w PRL
Autor: Zdzisław Podbielski
Wydawca: Agencja Wydawnicza CB
Ilustrowany leksykon, w którym Zdzisław Podbielski, jeden z najbardziej znanych polskich dziennikarzy motoryzacyjnych, opisał samochody osobowe produkowane w PRL w latach 1951-1991.
Autor nie tylko przedstawił powszchnie znane modele, ale też opisał ich wersje i warianty, a także zaprezentował prototypy samochodów, które nie weszły do produkcji masowej.Każdy pojazd jest ukazany na kilku zdjęciach i rysunkach technicznych.Autor opisał m.in. kulisy zakupu licencji na samochód Polski Fiat 125 i tajemnice współpracy Polski z włoskim koncernem FIAT, ukazał mozolną pracę nad doskonaleniem konstrukcji samochodu Polonez i przemiany branży motoryzacyjnej w latach 1989-1991.
Ilustrowany leksykon, w którym Zdzisław Podbielski, jeden z najbardziej znanych polskich dziennikarzy motoryzacyjnych, opisał samochody osobowe produkowane w PRL w latach 1951-1991.
Autor nie tylko przedstawił powszchnie znane modele, ale też opisał ich wersje i warianty, a także zaprezentował prototypy samochodów, które nie weszły do produkcji masowej. Każdy pojazd jest ukazany na kilku zdjęciach i rysunkach technicznych. Autor opisał m.in. kulisy zakupu licencji na samochód Polski Fiat 125 i tajemnice współpracy Polski z włoskim koncernem FIAT, ukazał mozolną pracę nad doskonaleniem konstrukcji samochodu Polonez i przemiany branży motoryzacyjnej w latach 1989-1991.
Dodatkowe informacje
Komentarze i rencenzje
Brak ocen, komentarzy i recenzji.
Chcesz dodać komentarz lub ocenę?
Aby dodawać komentarze i oceny, musisz być zalogowany.