Z ulicy na scenę. Moje życie i Wu-Tang Clan
Pieśń Leonarda Cohena
Wydawca: Axis Mundi
Najbardziej osobisty portret Leonarda Cohena – widziany oczami człowieka, który spędził z nim rok w trasie.
W 1979 roku Harry Rasky, filmowiec i przyjaciel Cohena, dołączył do legendarnej trasy Field Commander Cohen Tour.Jako uważny obserwator i powiernik zobaczył artystę takim, jakim znali go tylko najbliżsi.„Pieśń Leonarda Cohena” nie jest kolejną biografią słynnego muzyka.To intymna opowieść o człowieku ukrytym za legendą – poecie, pisarzu i niestrudzonym poszukiwaczu sensu.
Gdzie kupić: ebook, audiobook
Epub, Mobi, PDF, MP3
Najbardziej osobisty portret Leonarda Cohena – widziany oczami człowieka, który spędził z nim rok w trasie.
W 1979 roku Harry Rasky, filmowiec i przyjaciel Cohena, dołączył do legendarnej trasy Field Commander Cohen Tour. Jako uważny obserwator i powiernik zobaczył artystę takim, jakim znali go tylko najbliżsi. „Pieśń Leonarda Cohena” nie jest kolejną biografią słynnego muzyka. To intymna opowieść o człowieku ukrytym za legendą – poecie, pisarzu i niestrudzonym poszukiwaczu sensu. Rasky prowadzi czytelnika przez kulisy koncertów, hotelowe pokoje i nocne rozmowy o miłości, sztuce i duchowości. Sięgając do osobistych archiwów, dzienników i niepublikowanych materiałów, autor tworzy niezwykle bliski portret artysty u szczytu dojrzałości twórczej.
Książka zawiera nieznane fotografie oraz komentarze samego Cohena dotyczące pisarstwa i procesu twórczego. Wydanie wzbogacono o wyjątkowy dodatek – „Dzienniki Dylana” (The Dylan Diaries) – oparty na notatkach Rasky’ego z niezrealizowanego projektu filmowego z Bobem Dylanem z 1966 roku.
Dla miłośników Leonarda Cohena, Boba Dylana, Patti Smith i literatury odsłaniającej człowieka stojącego za wielkim artystą.
Dodatkowe informacje
Komentarze i recenzje
Zaloguj się, aby dodać komentarz lub ocenę.
Inne książki autora
Brak innych książek tego autora.
Brak ocen, komentarzy i recenzji.