Epub.pl / Książki / Powieści opowiadania literatura piękna / Literatura obyczajowa / Pierwsze dni niepokoju. Saga Estery. Tom 2
Okładka: Pierwsze dni niepokoju. Saga Estery. Tom 2

Pierwsze dni niepokoju. Saga Estery. Tom 2

Wydawca: MANDO

Poczucie winy, rozdarte serce i niepewność jutra

Estera Kaufmann jest poruszona rodzinną tragedią przyjaciela – Ludwik spowodował wypadek, w którym zginęła jego matka.Poczucie winy jest ogromne i mężczyzna nie potrafi dojść do siebie.Estera pragnie być przy nim w trudnych chwilach, a jednocześnie ma ogromny dylemat.Kiedyś odrzuciła jego miłość.

Gdzie kupić: ebook, audiobook
Epub, Mobi, PDF, MP3

Poczucie winy, rozdarte serce i niepewność jutra

Estera Kaufmann jest poruszona rodzinną tragedią przyjaciela – Ludwik spowodował wypadek, w którym zginęła jego matka. Poczucie winy jest ogromne i mężczyzna nie potrafi dojść do siebie. Estera pragnie być przy nim w trudnych chwilach, a jednocześnie ma ogromny dylemat. Kiedyś odrzuciła jego miłość. Czy bolesne chwile sprawią, że Estera zmieni zdanie? Wspólna podróż do Włoch daje Ludwikowi nadzieję. Serce dziewczyny jest jednak rozdarte. Współczuje przyjacielowi, ale równocześnie myśli o innym mężczyźnie, który skradł jej serce.

Sytuacja polityczna w Europie staje się coraz bardziej napięta. Wszyscy z niepokojem patrzą w stronę Niemiec. Manfred doskonale czuje się szeregach SS. Gdy poznaje w obozie w Dachau swoją przyrodnią siostrę, snuje plany o zemście. Nie może darować ojcu zdrady. Jednocześnie przychodzą wieści o dawnej kochance, które sprawiają, że cały jego świat wywraca się do góry nogami.

Nawet najbardziej przemyślane decyzje mogą ulec zmianie, gdy w grę wchodzą silne uczucia. Jak odmienią się losy bohaterów sagi?

Wiktoria Gische ponownie zabiera czytelników w czasy międzywojnia, obfitujące w ważne wydarzenia, pełne patriotycznych uniesień i radości. Pierwsze dni niepokoju to wielowątkowa, porywająca opowieść o codzienności krakowskiej rodziny Kaufmannów. Autorka umiejętnie kreśli złożoność międzyludzkich relacji i po raz kolejny udowadnia, że doskonale potrafi oddać historyczny klimat.

Sabina Waszut – autorka Sekretnego domu i Narzeczonej z getta

Druga część „Sagi Estery”

Dodatkowe informacje

Kategoria: Literatura obyczajowa
Wydawca: MANDO
Data pierwszego wydania: 1 stycznia 2024
Liczba stron: 360
Tytuł oryginalny: Pierwsze dni niepokoju. Saga Estery
ISBN: 978-83-277-3829-5
Seria: Saga Estery
Okładka: Miękka
Wydanie: 1

Reklama

Komentarze i recenzje

Brak ocen, komentarzy i recenzji.

Zaloguj się, aby dodać komentarz lub ocenę.

Inne książki autora

Inne książki w tej kategorii


Reklama