Jajecznica Kolumba. Opowieści o wielkich podróżnikach
Autor: Paweł Wakuła
Wydawca: Literatura
Jajecznica Kolumba to książka dla wielbicieli dalekich wędrówek, takich, którzy nie wahają się udać w nieznane jedynie z plecakiem i namiotem, i takich, którzy podróżują głównie palcem po mapie. Bohaterem książki jest Kuba, ten sam, który w książce Jagiełło pod prysznicem pobierał u swojego dziadka korepetycje z historii.
Jajecznica Kolumba to książka dla wielbicieli dalekich wędrówek, takich, którzy nie wahają się udać w nieznane jedynie z plecakiem i namiotem, i takich, którzy podróżują głównie palcem po mapie.
Bohaterem książki jest Kuba, ten sam, który w książce Jagiełło pod prysznicem pobierał u swojego dziadka korepetycje z historii. Tym razem chłopiec i jego rodzina, a wraz z nim czytelnicy poznają najwybitniejszych odkrywców w dziejach, poczynając od starożytnych Fenicjan i Greków, a kończąc na współczesnych polskich podróżnikach.
Wyruszą wraz z nimi do mroźnej Ultima Thule, żyznej Winlandii, owianego tajemnicą El Dorado, i niezbadanej Terra Australis Incognita. Przekonają się, że za wielkimi odkryciami geograficznymi stała nie tylko ciekawość świata, ale także chęć zysku, polityka? i przypadek, a wśród podróżników nie brakowało zwyczajnych awanturników.
Wyprawy na kraj świata przeżyte wspólnie z Leifem Erikssonem, Benedyktem Polakiem, Krzysztofem Kolumbem, Jamesem Cookiem i Roaldem Amundsenem sprawią, że lekcje geografii przestaną być nudne.
Dodatkowe informacje
Komentarze i rencenzje
Brak ocen, komentarzy i recenzji.
Chcesz dodać komentarz lub ocenę?
Aby dodawać komentarze i oceny, musisz być zalogowany.