Epub.pl / Książki / Literatura naukowa i popularnonaukowa / Językoznawstwo i nauka o literaturze / Henri Michaux. Dzieło wyobraźni. Czas wielkich podróży (1927-1929)
Okładka: Henri Michaux. Dzieło wyobraźni. Czas wielkich podróży (1927-1929)

Henri Michaux. Dzieło wyobraźni. Czas wielkich podróży (1927-1929)

Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego

Wacław Rapak czyta teksty Michaux z tego okresu (1927--1929) systematycznie i niespiesznie, respektuje następstwo diarystycznych notacji, rekonstruuje bardzo swoistą logikę tego wymykającego się wszelkim gotowym kategoriom dzieła, które określa mianem „egzystencjalnego i literackiego do-świadczenia", czyli „świadczenia o tym, czego się doświadczyło".

Gdzie kupić: ebook, audiobook
Epub, Mobi, PDF, MP3

Wacław Rapak czyta teksty Michaux z tego okresu (1927--1929) systematycznie i niespiesznie, respektuje następstwo diarystycznych notacji, rekonstruuje bardzo swoistą logikę tego wymykającego się wszelkim gotowym kategoriom dzieła, które określa mianem „egzystencjalnego i literackiego do-świadczenia", czyli „świadczenia o tym, czego się doświadczyło". Rozwija przy tym (naprzemiennie bądź równolegle) kilka komplementarnych strategii interpretacyjnych.

Z recenzji prof. Jerzego Franczaka

Wacław Rapak, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego związany od czterdziestu lat z Instytutem Filologii Romańskiej. Literaturoznawca, w swojej działalności naukowej zajmuje się głównie nowoczesną i współczesną literaturą francuską. Wśród jego zainteresowań warto wymienić również teorię literatury i metodologię badań literackich. Znawca twórczości Henriego Michaux, któremu poświęcił do tej pory wiele artykułów, zagranicznych wykładów i wystąpień na naukowych konferencjach. W zamyśle autora Henri Michaux - dzieło wyobraźni. Czas wielkich podróży (1927-1929) ma stanowić kontynuację poprzedniej poświęconej temu poecie i artyście książki (Henri Michaux - dzieło wyobraźni. „Okres zielony" 1922-1927) o początkach jego twórczości.

Dodatkowe informacje

Kategoria: Językoznawstwo i nauka o literaturze
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Data pierwszego wydania: 1 stycznia 2020
Liczba stron: 188
Tytuł oryginalny: Henri Michaux. Dzieło wyobraźni. Czas wielkich podróży (1927-1929)
ISBN: 978-83-233-4792-7
Okładka: Miękka
Wydanie: 1

Reklama

Komentarze i recenzje

Brak ocen, komentarzy i recenzji.

Zaloguj się, aby dodać komentarz lub ocenę.

Inne książki autora

Brak innych książek tego autora.

Inne książki w tej kategorii


Reklama