Dziesięć panien mądrych. Męczenniczki elżbietańskie
Autor: Zdzisław J. Kijas
Wydawca: Bratni Zew
Męczeństwo wpisane jest w bieg historii Kościoła od jego początków.Przez wieki chrześcijanie z miłości do Chrystusa gotowi byli oddawać życie. Wśród nich znalazły się bohaterskie siostry ze ZgromadzeniaSióstr św. Elżbiety. 19 czerwca 2021 r. Ojciec Święty Franciszek wydał dekret o męczeństwie siostryM.
Męczeństwo wpisane jest w bieg historii Kościoła od jego początków.Przez wieki chrześcijanie z miłości do Chrystusa gotowi byli oddawać życie. Wśród nich znalazły się bohaterskie siostry ze ZgromadzeniaSióstr św. Elżbiety. 19 czerwca 2021 r. Ojciec Święty Franciszek wydał dekret o męczeństwie siostryM. Paschalis Jahn i dziewięciu towarzyszek i pozwolił na ogłoszenie ich błogosławionymi.
Autor w interesujący i oryginalny sposób przybliża sylwetki sióstr, które z entuzjazmem odpowiedziały na wezwanie Chrystusa. Kiedy w 1945 r. na tereny Dolnego Śląska i Opolszczyzny wkroczyła Armia Czerwona, grabiąc mienie, mordując ludność cywilną i dokonując gwałtów, siostry – w obronie wiary i czystości swojej oraz innych kobiet – poniosły śmierć męczeńską.
Dodatkowe informacje
Komentarze i rencenzje
Brak ocen, komentarzy i recenzji.
Chcesz dodać komentarz lub ocenę?
Aby dodawać komentarze i oceny, musisz być zalogowany.