Debata. Retoryka dla demokracji

Debata. Retoryka dla demokracji

Autorzy: Agnieszka Budzyńska-Daca , Ewa Modrzejewska

Wydawca: PWN

Debata w demokracji Jak debatowano w starożytnych Atenach i Rzymie? Czy dysputy scholastyczne są podobne do współczesnych debat? Jak brytyjski parlamentaryzm wpłynął na rozwój debaty w Polsce? Dlaczego debata potrzebna jest w szkole? Jakie są zasady debat w polskim parlamencie? Książka Debata.

Gdzie kupić książkę, ebook, audiobook? Epub, Mobi, PDF, MP3

Debata w demokracji

  • Jak debatowano w starożytnych Atenach i Rzymie?
  • Czy dysputy scholastyczne są podobne do współczesnych debat?
  • Jak brytyjski parlamentaryzm wpłynął na rozwój debaty w Polsce?
  • Dlaczego debata potrzebna jest w szkole?
  • Jakie są zasady debat w polskim parlamencie?

Książka Debata. Retoryka dla demokracji pod redakcją Agnieszki Budzyńskiej-Dacy i Ewy Modrzejewskiej przynosi odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Pokazuje debatę z kilku perspektyw: historycznej, socjologicznej, politologicznej, językoznawczej i edukacyjnej. Dzięki tak szerokiemu spojrzeniu na temat, czytelnicy otrzymują zarówno teoretyczne refleksje, jak i praktyczne wskazówki dotyczące organizacji i prowadzenia debat w Polsce i za granicą.

Debata. Retoryka dla demokracji to nie tylko wyczerpujące kompendium wiedzy o debacie przygotowane przez kilkunastu ekspertów, ale również publikacja pokazująca olbrzymi wpływ tej formy komunikacji na rozwój społeczeństwa demokratycznego.

Niezależnie od tego, czy jesteś badaczem, praktykiem czy po prostu zainteresowanym obserwatorem – ta książka jest dla Ciebie!

Dodatkowe informacje

Socjologia
1 stycznia 2023
500
Debata. Retoryka dla demokracji
978-83-01-23174-3
Miękka
1

Komentarze i rencenzje

Brak ocen, komentarzy i recenzji.

Chcesz dodać komentarz lub ocenę?

Aby dodawać komentarze i oceny, musisz być zalogowany.