Warszawska Brygada Pancerno-Motorowa jako zaporowy związek taktyczny w 1939 roku
Czołg lekki Vickers 6-Ton w Wojsku Polskim w latach 1931-1939
Wydawca: Napoleon V
Niniejsza publikacja jest próbą całościowego ujęcia losów czołgu lekkiego Vickers 6-Ton w Wojsku Polskim okresu międzywojennego, poczynając od pierwszych przymiarek do zakupu brytyjskiej konstrukcji, poprzez próby modyfikacji, aż po zastosowanie bojowe we wrześniu 1939 r.
Gdzie kupić: ebook, audiobook
Epub, Mobi, PDF, MP3
Niniejsza publikacja jest próbą całościowego ujęcia losów czołgu lekkiego Vickers 6-Ton w Wojsku Polskim okresu międzywojennego, poczynając od pierwszych przymiarek do zakupu brytyjskiej konstrukcji, poprzez próby modyfikacji, aż po zastosowanie bojowe we wrześniu 1939 r. Wiele opisywanych zagadnień nie było dotychczas poruszanych w innych monografiach poświęconych temu czołgowi lub też traktowane były skrótowo. Publikacja została opracowana w oparciu o zachowaną w polskich archiwach dokumentację oraz inne źródła.
Michał Kuchciak ? absolwent historii na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz pracownik tejże uczelni. Jego zainteresowania badawcze skupiają się na historii wojskowości ze szczególnym naciskiem na zagadnienia dotyczące polskiej broni pancernej okresu międzywojennego. Jest autorem artykułów popularnonaukowych publikowanych w magazynach militarno-historycznych ?Militaria XX Wieku?, ?Technika Wojskowa Historia? czy też ?Historia Wojsko i Technika?.
Dodatkowe informacje
Komentarze i recenzje
Zaloguj się, aby dodać komentarz lub ocenę.
Brak ocen, komentarzy i recenzji.