Bioetyka. Najważniejsze problemy wyd. 3

Bioetyka. Najważniejsze problemy wyd. 3

Autor: Tadeusz Ślipko

Wydawca: Petrus

Bioetyka stała się częścią życia. Wymknęła się z laboratoriów, spod mikroskopów i probówek, przechowujących tkanki w temperaturze ciekłego azotu. Przeniknęła mury laboratoriów, klinik i szpitali, by dotrzeć do ludzi, borykających się z trudnymi problemami i stawiających fundamentalne pytania, stojące blisko życia: Czy embrion to już człowiek?Czy można sklonować czowieka?Czy można pogodzić ewolucję z nauką Kościoła?

Gdzie kupić książkę, ebook, audiobook? Epub, Mobi, PDF, MP3

Bioetyka stała się częścią życia. Wymknęła się z laboratoriów, spod mikroskopów i probówek, przechowujących tkanki w temperaturze ciekłego azotu. Przeniknęła mury laboratoriów, klinik i szpitali, by dotrzeć do ludzi, borykających się z trudnymi problemami i stawiających fundamentalne pytania, stojące blisko życia:

Czy embrion to już człowiek?
Czy można sklonować czowieka?
Czy można pogodzić ewolucję z nauką Kościoła?<br
Jest to najważniejsza książka, uznanego etyka o międzynarodowym autorytecie, ks. Tadeusza Ślipki SJ, mocno zakorzeniona w badaniach naukowych, podejmująca takie zagadnienia, jak:
ewolucja
sztuczne zapłodnienie
diagnostyka prenatalna
klonowanie
transplantacje narządów i krwiodawstwo
eutanazja
świat zwierząt w świetle etyki
manipulacje genetyczne
sterylizacja i kastracja
stosowanie środków znieczulających (anestezja)
kara śmierci i samobójstwo
AIDS i wiele innych problemów

Dodatkowe informacje

Akademickie
1 stycznia 2021
520
Bioetyka. Najważniejsze problemy wyd. 3
978-83-7720-606-5
Twarda
3

Komentarze i rencenzje

Brak ocen, komentarzy i recenzji.

Chcesz dodać komentarz lub ocenę?

Aby dodawać komentarze i oceny, musisz być zalogowany.