Bah Bah. Iran dla dociekliwych

Bah Bah. Iran dla dociekliwych

Autor: Albert Kwiatkowski

Wydawca: Dwie Siostry

Nastrojowy przewodnik po Iranie – kraju szafranu, róż, derwiszy i perskich dywanów. Czy pod ziemią da się znaleźć niebo? Gdzie trzymać dobre słowa, myśli i czyny? Jak skrzypią drzwi do raju? Ile są warte pręciki krokusów? Spalone słońcem pustynie i cieniste ogrody; kopalnie turkusów i gwarne bazary; zasypane piaskiem zigguraty sprzed tysięcy lat i gliniane miasta podobne do labiryntów – witajcie w Iranie! To stąd pochodzą pierwsza kosmiczna turystka, najsłynniejszy lekarz w historii i jedna z najgenialniejszych matematyczek na świecie, tu wynaleziono wodę różaną i zgromadzono jedną z największych kolekcji klejnotów.

Gdzie kupić książkę, ebook, audiobook? Epub, Mobi, PDF, MP3

Nastrojowy przewodnik po Iranie – kraju szafranu, róż, derwiszy i perskich dywanów.

Czy pod ziemią da się znaleźć niebo? Gdzie trzymać dobre słowa, myśli i czyny? Jak skrzypią drzwi do raju? Ile są warte pręciki krokusów?

Spalone słońcem pustynie i cieniste ogrody; kopalnie turkusów i gwarne bazary; zasypane piaskiem zigguraty sprzed tysięcy lat i gliniane miasta podobne do labiryntów – witajcie w Iranie!

To stąd pochodzą pierwsza kosmiczna turystka, najsłynniejszy lekarz w historii i jedna z najgenialniejszych matematyczek na świecie, tu wynaleziono wodę różaną i zgromadzono jedną z największych kolekcji klejnotów. Produkuje się tu najdroższą ze wszystkich przypraw i tka najpiękniejsze dywany, ludzie są nieprawdopodobnie uprzejmi i bardzo weseli, a kiedy coś im się podoba, mówią Bah bah.

Chcecie poznać Iran i jego mieszkańców? Berim safar – w drogę!

Dodatkowe informacje

1 stycznia 2022
160
Bah Bah. Iran dla dociekliwych
978-83-8150-412-6
Świat dla Dociekliwych
Twarda
1

Komentarze i rencenzje

Brak ocen, komentarzy i recenzji.

Chcesz dodać komentarz lub ocenę?

Aby dodawać komentarze i oceny, musisz być zalogowany.