Awantura o Basię wyd. 2024

Awantura o Basię wyd. 2024

Autor: Kornel Makuszyński

Wydawca: Siedmioróg

Powieść Kornela Makuszyńskiego Awantura o Basię należy do kanonu polskiej literatury dla dzieci. Książka opowiada o niezwykłych losach małej bohaterki – tytułowej Basi, dziewczynki o niezwykłej inteligencji i czystym sercu. Historia małej i uroczej Basi pełna jest dramatycznych zdarzeń, ale także szczęśliwych spotkań, radosnych odkryć, wzruszających sytuacji i zaskakujących zwrotów.

Gdzie kupić książkę, ebook, audiobook? Epub, Mobi, PDF, MP3

Powieść Kornela Makuszyńskiego Awantura o Basię należy do kanonu polskiej literatury dla dzieci. Książka opowiada o niezwykłych losach małej bohaterki – tytułowej Basi, dziewczynki o niezwykłej inteligencji i czystym sercu. Historia małej i uroczej Basi pełna jest dramatycznych zdarzeń, ale także szczęśliwych spotkań, radosnych odkryć, wzruszających sytuacji i zaskakujących zwrotów. Powieść Kornela Makuszyńskiego jest idealną – pełną ciepła i dobrych emocji, lekturą dla dzieci doskonalących się w samodzielnym czytaniu. Powieść była przedmiotem wielu inscenizacji teatralnych i filmowych.

Lektura dla uczniów klas III szkół podstawowych

Słowo o autorze: Kornel Makuszyński (1884–1953), autor kultowego Koziołka Matołka, prozaik, poeta, felietonista, krytyk teatralny. Przed wojną był bardzo popularnym pisarzem, natomiast po wojnie odsunięty od publikowania i zapomniany, ponieważ nie chciał współpracować z reżimem komunistycznym. Z Warszawy przeniósł się w 1944 roku do mieszkania w Zakopanem, gdzie obecnie znajduje się muzeum jego twórczości.

Dodatkowe informacje

1 stycznia 2024
192
Awantura o Basię wyd. 2024
978-83-8279-964-4
Kolekcja Słomkowego Kapelusza
Miękka
1

Komentarze i rencenzje

Brak ocen, komentarzy i recenzji.

Chcesz dodać komentarz lub ocenę?

Aby dodawać komentarze i oceny, musisz być zalogowany.